
Nazywam się Magdalena Jaskóła i jestem psycholożką i seksuolożką. Posiadam ukończone studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na kierunku “Seksuologia Praktyczna” na SWPS. Swoją pracę poddaję stałej superwizji, jednocześnie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w branżowych kursach, szkoleniach, webinarach i konferencjach. W swojej pracy wspieram osoby dorosłe i młodzież w rozwoju oraz budowaniu udanych relacji i satysfakcjonującego życia. Pomagam osobom zmagającym się z trudnościami w życiu intymnym, z emocjami, z kryzysem. Udzielam również poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego dedykowanego osobom nieheteronormatywnym, różnorodnym płciowo oraz relacyjnie (GSRD).
W swojej pracy kieruję się postawą otwartości na różnorodność i afirmatywnego wspierania w przeżywaniu siebie. Głównie wykorzystuje podejście poznawczo-behawioralne, ale także elementy pracy z oddechem, psychoedukację oraz rozwijanie kompetencji społecznych i interpersonalnych.
Regularnie uczestniczę w szkoleniach z zakresu wsparcia psychologicznego, a swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Bliskie są mi idee sekspozytywności, a w swojej pracy głównie kieruję się postawą otwartości na różnorodność i afirmatywnego wspierania w przeżywaniu siebie. Głównie wykorzystuje podejście poznawczo-behawioralne, ale także elementy pracy z oddechem, psychoedukację oraz rozwijanie kompetencji społecznych i interpersonalnych.
Swoją pracę poddaję stałej superwizji, jednocześnie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w branżowych kursach, szkoleniach, webinarach i konferencjach.
Zakres usług: konsultacja psychologa dla dorosłych, konsultacja psychoseksuologa
Dowiedz się więcej o ofercie Poradni zdrowia psychicznego Harmonia
Lekarz / specjalista dostępny:
W placówce
Konsultacja telefoniczna
Konsultacja wideo
Znajomość języków:
polski
angielski
Leczone choroby:
Stres
Kryzys emocjonalny
Zaburzenia lękowe
Zaburzenia nastroju
Zaburzenia psychosomatyczne
Kryzys w związku
Zaburzenia seksualne
Stres mniejszościowy
Niskie poczucie własnej wartości
Psychoedukacja
Zaburzenia pożądania
Edukacja seksualna
Wykształcenie:
Uniwersytet Łódzki.
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.
Artykuły i poradniki tego specjalisty

Czy złość zawsze oznacza agresję? Jakie są przyczyny problemów z agresją?
Złość jest naturalną emocją, która może pojawiać się w różnych sytuacjach – poczynając od na pozór błahych, takich jak rozlanie kawy czy nagła ulewa, a kończąc na poważniejszych sprawach, np. kłótnie z bliskimi lub trudności w pracy. Złość jako emocja nie należy do tych najprzyjemniejszych w doświadczaniu – cechuje się raczej negatywną walencją. Chociaż, jeśli przyjrzymy się sprawie trochę bliżej, niekoniecznie zasadna jest zła reputacja złości. Jest to bowiem emocja, która spełnia wiele ważnych funkcji w naszym życiu. Po pierwsze jest informacją o tym, że nasze granice są przekraczane, mówi nam też o niezaspokojonych potrzebach. Po drugie, złość to taka emocja, która jest bardzo ważnym motorem do zmian, ażeby te potrzeby zaspokoić. Dowiedz się więcej na temat jej przyczyn. Przeczytaj, czy złość zawsze oznacza agresję.

Jak zachowuje się osoba z hipomanią? Metody leczenia
Hipomania to „lekka mania”, co oznacza, że istnieje wiele takich samych objawów, nie występują one jednak w takim samym, szokującym stopniu. Osoby w epizodzie maniakalnym często odczuwają euforię lub zwiększoną drażliwość. Towarzyszy im również podwyższona energia i aktywność. Mają dużo pomysłów i planów, które mimo gonitwy myśli i tendencji do rozpraszania, udaje im się czasem realizować. Zdolność oceny sytuacji u osób z hipomanią ulega pogorszeniu, co może prowadzić do podejmowania ryzykownych zachowań (takich jak nadużywanie alkoholu i/ lub substancji psychoaktywnych, ryzykownych kontaktów seksualnych czy nadmiernego wydawania pieniędzy). Dowiedz się więcej o tym zaburzeniu. Poznaj metody leczenia.

Czym są style przywiązania? Czy można zmienić swój styl przywiązania?
Style przywiązania kształtują się we wczesnym dzieciństwie w oparciu o interakcje z głównymi opiekunami, najczęściej rodzicami. Te wzorce wpływają na sposób, w jaki budujemy relacje z innymi ludźmi w późniejszym życiu. Dowiedz się więcej na ich temat. Sprawdź, jak się kształtują i czy możliwa jest zmiana stylu przywiązania na inny.