
Jestem psychologiem-diagnostą. Zajmuję się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, stosując aktualne narzędzia badawcze. Udzielam również porad dla rodziców dzieci doznających różnych trudności wychowawczych.
Zakres usług: konsultacja psychologa dla dzieci i młodzieży, test psychologiczny w kierunku ADHD dzieci CONNERS 3
Dowiedz się więcej o ofercie Poradni zdrowia psychicznego Harmonia
Lekarz / specjalista dostępny:
W placówce
Konsultacja telefoniczna
Konsultacja wideo
Znajomość języków:
polski
Leczone choroby:
Zaburzenia emocjonalne
Zaburzenia nastroju
Stres
Kryzys emocjonalny
Wykształcenie:
Absolwentka psychologii w Instytucie psychologii UKSW w Warszawie.
Absolwentka filozofii oraz doktor nauk humanistycznych.
Kurs doradztwa zawodowego.
Posiadam uprawnienia pedagogiczne.
Artykuły i poradniki tego specjalisty

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Autism Spectrum Disorder ASD to spectrum zaburzeń autystycznych. ASD może występować w postaci niektórych cech autystycznych, jakie stanowią Zespół Aspergera (ZA), ale może również występować jako autyzm dziecięcy lub autyzm atypowy. ASD stanowi całościowe zaburzenie rozwoju.

Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa (World Down Syndrome Day (WDSD)). Dlaczego wybrano akurat tę datę? Otóż Zespół Downa powstaje na skutek obecności nadprogramowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Czym jest parentyfikacja? Jak jej uniknąć?
Łacińskie słowo „parens” oznacza rodzica. Parentyfikacja byłaby zatem przyjmowaniem roli opiekuna, lecz nie przez mamę czy tatę, ale przez dziecko. Jest to mechanizm, polegający na umiejętności wspierania dorosłych przez dziecko, a więc „matkowania” własnym rodzicom. Nie chodzi o przytulenie się dziecka do matki, gdy widzi, że jest ona smutna. Parentyfikacja to takie odwrócenie ról w rodzinie – uściśla Renata Krawczyk – gdy obowiązki przypadające na dziecko stają się nieadekwatne do jego możliwości emocjonalnych i które są obciążeniem dziecka ponad miarę jego rozwoju. Dowiedz się więcej o tym zjawisku.