
Jestem logopedą ze specjalnością neurologopedia kliniczna oraz pedagog. Prowadzę terapię dla dzieci ze stwierdzoną m.in. dyslalią, dyzartrią, dysfazją oraz wadami mowy, w tym: wadami artykulacyjnymi, zaburzeniami oddechowo-fonacyjnymi oraz innymi zaburzeniami sfery oralno-facjalnej, wynikającymi z problemów neurologicznych oraz genetycznych. Stawiam na ciągły rozwój i poszerzanie kwalifikacji pracując we wrocławskich ośrodkach rehabilitacyjno-edukacyjnych. Pracuję z pacjentami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego – z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, autyzmem, zespołem Aspergera; jak również z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.
Zakres usług: konsultacja logopedy, konsultacja neurologopedy, Test psychologiczny w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu - ADOS-2
Dowiedz się więcej o ofercie Poradni zdrowia psychicznego Harmonia
Lekarz / specjalista dostępny:
W placówce
Konsultacja wideo
Konsultacja telefoniczna
Znajomość języków:
polski
Leczone choroby:
Zaburzenia mowy
Wady wymowy
Zaburzenia połykania
Autyzm
Zespół Aspergera
Dyslekcja
Wykształcenie:
Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Kwalifikacje w zakresie Neurologopedii Klinicznej z Wczesną Interwencją logopedyczną zdobyta na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
Ukończony kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej (Craniosacralnej).
Szkolenie Makaton (pierwszego stopnia) oraz wykorzystywania elementów Metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowe.
Artykuły i poradniki tego specjalisty

Kiedy warto udać się z dzieckiem do neurologopedy?
Wrzesień to czas, kiedy wielu rodziców posyłających swoje pociechy do placówek oświatowych, zastanawia się co przyniesie nowy rok szkolny. Doświadczenie wejścia w szkolną rzeczywistość może okazać się problematyczne dla dziecka, które nie osiągnęło tzw. gotowości szkolnej. Niedojrzałość sfer emocjonalno-społecznej, fizycznej lub psychicznej oddziałuje bowiem na jakość procesu uczenia oraz możliwości realizowania obowiązków szkolnych. Wizyta u specjalisty pomoże rozwiać nurtujące pytania rodzica, jak również przynieść realną pomoc dziecku w postaci zaleceń lub postawienia diagnozy, a kolejno stworzenia planu terapii wspomagającej.

Na czym polega pomoc neurologopedyczna?
Świadome połykanie realizujemy jedynie w sytuacji, kiedy odczuwamy dolegliwości związane z chorym gardłem – wtedy każde połknięcie śliny, każdy łyk czy kęs wykonujemy ostrożnie oraz bardzo powoli, aby nie wywołać dotkliwszego bólu. Jednak czy na co dzień zastanawiamy się, gdzie podczas połykania znajduje się język? Czy aby na pewno leży za szyjkami zębów siecznych i nie powoduje otwarcia jamy ustnej przy połykaniu bolusa pokarmowego?

Wybiórczość jedzenia
Biała bułka, chrupki kukurydziane, herbatniki, frytki, nuggetsy, makaron, ewentualnie banan – produkty bez wyraźnego zapachu, bez nasyconego koloru: głównie beżowo-żółte, bez grudek i większych części do pogryzienia: miękka i sucha faktura pokarmu. Znasz tę dietę?