Psycholog
Psychoterapeuta
Raczynska-Gutkowska-Kamila.jpg

 Jestem psychoterapeutą, pracuję głównie w podejściu psychodynamicznym, ale chętnie korzystam z doświadczenia innych szkół psychoterapeutycznych, m.in. terapii poznawczo-behawioralnej, ericksonowskiej czy psychoterapii pozytywnej, po to, by jak najlepiej dostosować metody pracy do problemu każdego pacjenta. Ukończyłam roczny kurs „Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a następnie doskonaliłam swoje umiejętności podczas 4-letniego specjalistycznego szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej pod patronatem Oddziału Leczenia Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Zakres usług: konsultacje psychologa dla dorosłych, konsultacje i terapie

Dowiedz się więcej o ofercie Poradni zdrowia psychicznego Harmonia

Lekarz / specjalista dostępny:

W placówce

Konsultacja telefoniczna

Konsultacja wideo

Znajomość języków:

polski

Nurt psychologiczny:

Nurt psychodynamiczny

Leczone choroby:

Zaburzenie poznawcze

Wykształcenie:

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Absolwentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Ukończony kurs I stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania

Tytuł konsultanta w zakresie psychoterapii pozytywnej nadany przez Word Association for Positive Psychotherapy.

Placówki w których przyjmuje lekarz:

medical-center
Poradnia Harmonia ul. Oławska 15, Wrocław

Artykuły i poradniki tego specjalisty

co-z-tym-seksem.jpg
Psychologia

Co z tym seksem

Seks – w myśl koncepcji hierarchii potrzeb Maslowa jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka obok potrzeby zaspokojenia głodu, pragnienia czy snu. Jednocześnie nie ma chyba innej sfery życia, która budzi aż tyle emocji, fantazji, dyskusji czy kontrowersji jak sfera seksualna. Jako ludzie od narodzin aż do końca naszego życia jesteśmy istotami seksualnymi. Mamy chromosomy płciowe, rodzimy się w ciałach, które są wyposażone w narządy płciowe oraz narządy zmysłów, które pozwalają nam odbierać bodźce ze środowiska, dzięki którym uczymy się co jest dla na przyjemne, a co nie, rozbudzamy naszą ciekawość zmysłową już na etapie wczesnego dzieciństwa.

swiatowy-dzien-choroby-alzheimera.jpg
Psychologia

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Od ponad 20 lat 21 września obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Dzieje się tak nie bez powodu, bo choroba Alzheimera stanowi najczęstszą przyczynę rozwoju otępienia u osób powyżej 65 roku życia (choć zdarza się również, że ta choroba dotyka osoby dużo młodsze, np. około 40 roku życia). Problem ten będzie narastał ponieważ wraz z poprawą warunków bytowych w krajach wysokorozwiniętych wydłuża się średnia długość życia człowieka, z kolei mniejszy przyrost naturalny przekłada się na zmianę struktury wiekowej w części społeczeństw i stały wzrost liczebności osób w wieku emerytalnym. I tak np. szacuje się, że w 2030r. najbardziej starzejącymi się regionami w Europie będzie północna Hiszpania, wschodnie Niemcy, czy centralna Szwecja. Dane epidemiologiczne sugerują, że w Polsce obecnie ponad 350 tyś. osób cierpi z powodu otępienia wywołanego chorobą Alzheimera i wszystko wskazuje na to, że te liczby będą rosnąć.

Przemoc_ekonomiczna.jpeg
Psychologia

Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak sobie z nią radzić?

Przemoc ekonomiczna jest uznawana za jedną z podstawowych form przemocy występujących w relacjach międzyludzkich obok przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej oraz zaniedbania. Z przemocą ekonomiczną mamy do czynienia, gdy jedna osoba podejmuje takie działania wobec drugiej, które prowadzą do posiadania kontroli nad jej możliwościami nabywania, utrzymywania i używania środków finansowych oraz materialnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Wszystkie artykuły i poradniki