
Jestem psychologiem, pedagogiem resocjalizacji oraz socjoterapeutą. W swojej codziennej pracy zajmuję się poradnictwem oraz wsparciem psychologicznym, jak również terapią psychologiczną. Pracuje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Lubię ludzi i lubię z nimi rozmawiać bez względu na ich wiek, wykształcenie czy pochodzenie.
Zakres usług: konsultacja psychologa dla dorosłych, konsultacja psychologa dziecięcego
Dowiedz się więcej o ofercie Poradni zdrowia psychicznego Harmonia
Lekarz / specjalista dostępny:
W placówce
Konsultacja wideo
Konsultacja telefoniczna
Znajomość języków:
polski
angielski
Wykształcenie:
Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Studia podyplomowe: Resocjalizacja i Socjoterapia (Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego).
Artykuły i poradniki tego specjalisty

Czym jest epizod maniakalny? Jakie są jego objawy i przyczyny?
Choć mogłoby się wydawać, że depresja i epizod maniakalny nie mają ze sobą nic wspólnego, to jednak oba te przypadki należą do zaburzeń nastroju. Tak jak epizod depresyjny, epizod maniakalny jest pewnego rodzaju stanem psychologicznym i fizjologicznym, w którym znajduje się pacjent. Co więcej, w większości przypadków występują łącznie – przeplatają się, głównie w ramach choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD), której rozpowszechnienie w skali światowej wynosi 2–5% i występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przebieg ChAD charakteryzujący się wyłącznie nawrotami manii jest niezwykle rzadki. Większość pacjentów w całościowym przebiegu choroby, niezależnie od jej podtypu, doświadcza więcej epizodów depresyjnych.

Wyobraźnia w dziecięcych oczach: od magii Świętego Mikołaja po siłę dorosłej wrażliwości
Za oknami biały śnieg i ciemna noc. Świat wydaje się prosty, niemal magiczny. W powietrzu unosi się oczekiwanie – na tą jedyną w swoim rodzaju postać, Świętego Mikołaja. Kto z nas nie pamięta tych chwil, gdy wszystko wydawało się możliwe? Gdy w sercu panowała pewność, że każde życzenie ma szansę się spełnić? To były czasy pełne zaufania, wiary i dziecięcej prostoty, które zawdzięczaliśmy naszej wyobraźni. To właśnie ona była kluczem do krainy, gdzie marzenia nie miały granic, a rzeczywistość stapiała się z bajką. Ale czy tylko w dzieciństwie wyobraźnia miała taką moc?

Cichy problem ojców – o depresji poporodowej u mężczyzn
Człowiek to istota społeczna, więc trudno wyobrazić sobie jego życie bez środowiska społecznego. Ludzie zanurzeni są w różnego rodzaju środowiskach (systemach), a jednym z nich jest rodzina. To odrębny i autonomiczny układ, który tworzy spójną całość, niebędącą sumą pojedynczych części. Rodzinę kształtują przede wszystkim relacje między jej członkami, ale również przemiany, dokonujące się w obrębie całych systemów społecznych. Procesy równouprawnienia, demokratyzacji czy liberalizacji z podobnym natężeniem obejmują nie tylko role płciowe, ale również wynikające z nich role matki i ojca. Wraz ze zmianami w społeczeństwie zmienia się samo rozumienie i rola ojca. Dowiedz się więcej o depresji poporodowej u mężczyzn. Sprawdź, jak sobie z nią poradzić.