W placówce
null

Masz dziecko, które nie ukończyło jeszcze 5 r.ż.? Czy uczęszcza ono do żłobka lub przedszkola? Jest ono na etapie korzystania z nocnika lub sedesu? Bawi się na podwórku? W trakcie tych aktywności zdarza mu się mieć brudne ręce? Wykonaj szczepienie przeciw rotawirusom – w LUX MED zabezpieczymy Twoje dziecko przed groźną chorobą.

Przejdź do:

Komu szczepienie jest zalecane
Opis procesu szczepienia
Schemat szczepienia

Aby wykonać szczepienie niezbędne jest uzyskanie kwalifikacji do szczepienia.
Koszt szczepionki nie obejmuje kwalifikacji do szczepienia.

Zakażenie przenosi się drogą fekalno-pokarmową oraz przez brudne ręce czy zanieczyszczone przedmioty. Do głównych objawów infekcji rotawirusowej należą: gorączka do 40oC, wymioty, biegunka (wodniste, żółtozielone stolce, zwykle bez krwi i śluzu), utrata łaknienia oraz odwodnienie. Po przedostaniu się do przewodu pokarmowego rotawirusy uszkadzają nabłonek kosmków jelitowych, wywołując stan zapalny żołądka i jelit. Infekcja rotawirusowa jest najczęstszą przyczyną ostrych biegunek zakaźnych u dzieci do 5. roku życia. Okres inkubacji infekcji rotawirusowej wynosi 12–96 godzin.

Komu szczepienie jest zalecane

Infekcja jest szczególnie niebezpieczna dla najmłodszych dzieci, które często wymagają leczenia w warunkach szpitalnych – to przede wszystkim im zalecane jest szczepienie.

Opis procesu szczepienia

Szczepienia nie chronią w pełni przed zakażeniem, ale są wysoko skuteczne w zapobieganiu przed ciężkim przebiegiem choroby oraz hospitalizacją.

Schemat szczepienia

Dzieci: Schemat szczepienia obejmuje dwie lub trzy dawki podawane doustnie, z zachowaniem 4-tygodniowego odstępu. Zaleca się podanie pierwszej dawki w 6.–8. tygodniu życia (nie później niż przed 12. tygodniem życia), a ostatniej – najlepiej do ukończenia 24. tygodnia życia.

Dorośli: Nie dotyczy.

Pon-pt: 7:00 - 19:00
Sob: 8:00 - 16:00