Na wizytę pierwszorazową dzieci poniżej 15. roku życia zapraszani są wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. Taka organizacja wizyty umożliwia rodzicom szczerą rozmowę na temat trudności dziecka, które mogą być trudne do omówienia w jego obecności, a także pozwala na zebranie pełnego wywiadu dotyczącego sytuacji rodzinnej oraz ewentualnych trudności wychowawczych. Na pierwszą wizytę należy przynieść całą dostępną dokumentację dotyczącą dziecka (tym wyniki wcześniejszych badań, diagnozy, historie medyczne oraz wszelkie inne istotne informacje, które mogą pomóc w dokładnym zrozumieniu sytuacji zdrowotnej i rozwojowej dziecka).

Pacjenci powyżej 15. roku życia:
Rekomendujemy, aby wizyta pierwszorazowa dzieci powyżej 15. roku życia odbyła się przy obecności dziecka oraz jego rodziców lub opiekunów prawnych.

WAŻNE: 

  • Zalecamy, aby na pierwszą wizytę przyszli oboje rodzice lub opiekunowie prawni, pozwoli to na pełniejsze przedstawienie sytuacji dziecka i uzyskanie szerszej perspektywy.
  • Wizyty pacjentów poniżej 18. roku życia mogą odbyć się wyłącznie przy obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego (z pisemną zgodą przedstawiciela ustawowego).

Podział wizyty na dwie części (dla dzieci powyżej 15. roku życia):

Wizyta może zostać podzielona na dwie części:

  • Pierwsza część wizyty odbędzie się z dzieckiem.
  • Druga część odbędzie się bez obecności dziecka, co pozwoli na zebranie pełnego wywiadu, w tym omówienie kwestii, które mogą być trudniejsze do poruszenia w obecności dziecka

Wizyta diagnostyczna w kierunku spektrum autyzmu lub ADHD:

W przypadku postawienia diagnozy w kierunku spektrum autyzmu lub ADHD, wymagane są co najmniej dwie wizyty.


Jak umówić wizytę

infolinia_black.svg

Telefonicznie

formularz.svg

Umów wizytę w ramach abonamentu

buy.svg

Umów wizytę płatną