mammo Warszawa.jpg

Mammografia – Warszawa

Mammografię w Warszawie wykonasz w kilku placówkach LUX MED Diagnostyka oraz w punktach mobilnych (mammobusach) w wyznaczonych terminach i lokalizacjach. To ważne badanie przesiewowe piersi pomaga zdiagnozować zmiany nowotworowe na bardzo wczesnym etapie. Sprawdź, czy możesz wziąć udział w bezpłatnym Programie Profilaktyki Raka Piersi i umów się już dziś!


Gdzie w Warszawie można wykonać mammografię?

W Warszawie możesz wykonać mammografię aż w 5 placówkach LUX MED Diagnostyka położonych w różnych dzielnicach miasta.

Badania wykonywane są także w mobilnych punktach (tzw. mammobusach). Informacja o ich lokalizacji oraz rejestracja na konkretne terminy badania mammograficznego dostępne są pod numerem tel. 22 880 90 80 wew. 3 oraz przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego.

Ceny i terminy mammografii w Warszawie

Pacjentki, które biorą udział w Programie Profilaktyki Raka Piersi, mogą wykonać badania mammograficzne bezpłatnie. Inne Pacjentki obowiązuje standardowy cennik naszych usług. Ze względu na dużą liczbę placówek LUX MED Diagnostyka w Warszawie oferuje duży wybór terminów.

Poznaj szeroki zakres usług

kalendarz.png

Mammografia Warszawa

Mammografia w Warszawie – jak się zapisać?

Jak umówić wizytę

Zapytaj Lekarza.svg

Umów badanie w ramach abonamentu

wozek-zakupy-sklep.svg

Umów wizytę płatną

22 275 96 28

Mammografia w ramach NFZ w Warszawie

W placówkach LUX MED Diagnostyka w Warszawie możesz wykonać badanie mammograficzne w ramach NFZ. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz.

Mammografia – ważne informacje

Mammografia to badanie obrazowe piersi, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do wykrywania guzków, zmian strukturalnych i innych nieprawidłowości w obrębie piersi. Stanowi ważne narzędzie wczesnego wykrywania raka piersi, ponieważ pozwala na identyfikację zmian, zanim staną się widoczne lub wyczuwalne podczas rutynowego samobadania.

Zaleca się, aby kobiety w wieku 45–74 lat wykonywały mammografię regularnie – co 24 lub 12 miesięcy – ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia choroby. Pacjentki z tej grupy wiekowej mogą przebadać się bezpłatnie w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi (NFZ). Na badanie powinny zgłaszać się również młodsze kobiety, zwłaszcza, jeśli w ich rodzinie były przypadki kobiet chorych na raka piersi.

Przed badaniem nie powinno się nakładać żadnych kremów w okolicach piersi, ponieważ mogą one zafałszować wynik badania. Należy zdjąć biżuterię i ubranie z górnej części ciała. Następnie technik radiolog umieszcza każdą pierś na specjalnej płytce i delikatnie ją uciska. To może powodować krótkotrwały dyskomfort, ale jest niezbędne do uzyskania dobrej jakości obrazów. Następnie aparat wykona kilka zdjęć pod różnymi kątami. Całe badanie trwa najwyżej kilkanaście minut.

Dowiedz się więcej: Mammografia – przygotowanie do badania